Nietypowe oprawy oświetleniowe. (Strona 1) / www.marekwolinski.pl

Dla nocnych marków i dziennych skowronków. Uwaga: nasze forum silnie uzależnia!

Nie jesteś zalogowany na forum.

JohnBrown
Użytkownik
Lokalizacja: Katowice
Data rejestracji: 2014-09-04
Liczba postów: 54

Odp: Nietypowe oprawy oświetleniowe.

Szukam informacji o nietypowych oprawach oświetleniowych. Nie chodzi mi o klasyczne żyrandole, kinkiety czy lampki stolikowe, tylko o oprawy oświetleniowe o nietypowych zastosowaniach, instalowane w niecodziennych miejscach albo wyróżniające się jakimiś wyjątkowymi parametrami technicznymi.

Offline

Paprykarz29
Użytkownik
Lokalizacja: Zakopane
Data rejestracji: 2014-09-04
Liczba postów: 69

Odp: Nietypowe oprawy oświetleniowe.

Pierwsze co przychodzi mi na myśl to lampy led najazdowe. Może nazwa tego rodzaju oswietlenia jest nieco myląca, ale zasadniczo chodzi o takie lampy, które instaluje się na podjazdach przed domem. Taką lampe osadza się w gruncie, tak żeby jej powierzchnia była równa z powierzchnią podjazdu. Tego typu lampy mają bardzo dużą wytrzymałosć i są wykonane z materiałów calkowicie odpornych na korozję. Takie oświetlenie dosyć często stosowane jest do oświetlania różnych zabytków w miastach i właśnie do podświetlania podjazdów przed domami.

Offline

pięknaHelena
Użytkownik
Data rejestracji: 2014-09-04
Liczba postów: 21

Odp: Nietypowe oprawy oświetleniowe.

Chodzi Ci o same oprawki, czy też o żarówki/świetlówki? Bo jeśli w grę wchodzi ta druga opcja, to widziałam żarówki ledowe, które świecą w różnych kolorach. Do takiej żarówki masz pilota i sobie wybierasz, w jakim kolorze ma ona świecić. Super sprawa, szkoda tylko, że cena takich żarówek jest wciąż dosyć wysoka.

Offline

Katalończyk
Użytkownik
Data rejestracji: 2016-02-03
Liczba postów: 12

Odp: Nietypowe oprawy oświetleniowe.

Ja do kategori dziwnych rodzajów oprawek dodałbym wszystkie oprawki podszafkowe i ogólnie oprawki podtynkowe. Nie widać tego, a świeci i w tym cały urok. Ogólnie można powiedzieć, że halogenydobrze sprawdzajom się w roli takich zamaskowanych punktow oświetleniowych we wnętrzu każdego domu. Oprawki do nich są male, łatwo wmontować je w scianę, w podłogę lub w meble. Jeśli miałbym szukać czegoś nietypowego, to skorzystałbym własnie z oprawek do halogenów albo czegoś w tym stylu.

Offline

Forum oparte na FluxBB